Dekoracje ścienne w pokoju dziecięcym, czyli to i owo o aranżacji

Kolejne fazy rozwoju dziecka sprawiają, że wystrój dziecięcego pokoiku podlega ciągłym, dynamicznym zmianom. Jego dostosowanie do potrzeb pociechy może niekiedy wymagać dużych nakładów finansowych. Dekoracje ścienne w pokoju dziecięcym pozwolą dostosować pomieszczenie do wieku i gustu dziecka bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów.

Niektóre dziecięce pokoje sprawiają, że wchodząc do nich odnosimy wrażenie, jakbyśmy przenieśli się do bajkowego świata fantazji. Spoglądająca na nas zapraszającym wzrokiem Myszka Miki, startująca właśnie rakieta czy jednorożce spokojnie skubiące trawę, to tylko niektóre pomysły na aranżację ściany w dziecięcym pokoju. Niezwykle szeroki wybór dekoracji ściennych pozwala dostosować wygląd każdego pokoju do gustu małej księżniczki, dziecięcego pasjonata Formuły 1, czy żądnego przygód małego pirata.

Dlaczego warto zainwestować w dekoracje ścienne w pokoju dziecięcym?

Dostosowanie dziecięcego pokoju do zmieniających się potrzeb dziecka może być kosztowne. Zwłaszcza, jeśli postawisz sobie za cel, by w pokoju dla niemowlaka były meble niemowlęce, we wnętrzu przeznaczonym dla małego ucznia mebelki dla dzieci w wielu szkolnym, a u nastolatka meble młodzieżowe. Moim zdaniem bardziej uzasadnione ekonomicznie wydaje się zakupienie uniwersalnych mebli, które będą pasowały zarówno do pokoju dla niemowląt, jak i dla młodzieży. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na meble przeznaczone dla określonej grupy wiekowej, z łatwością dopasujesz wnętrze pokoju do wieku i zainteresowań twojego dziecka. Wystarczy, że postawisz na dekoracje ścienne w pokoju dziecięcym. Jak wiele zalet ma takie rozwiązanie, sprawdź poniżej.

Zalety dekoracji ściennych dla dzieci

  1. Dużo niższa cena niż przy kompleksowej wymianie mebli, pozwala na znaczne oszczędności w dostosowaniu pokoju do zmieniającego się wieku dziecka.
  2. Możliwość częstej zmiany wystroju dziecięcego pokoju bez ponoszenia dużych kosztów.
  3. Dekoracje ścienne można dostosować do zainteresowań dziecka – szeroki asortyment.
  4. Są bardzo proste w zastosowaniu.
  5. Są bardzo efektowne i realistyczne. Przenoszą dziecięcy pokój w bajkowy świat fantazji.

Co brać pod uwagę przy wyborze?

Przede wszystkim należy pamiętać o guście i zainteresowaniach dziecka. Aby dziecko czerpało radość ze swego pokoju i lubiło tam przebywać, muszą być jego w stosunku do pomieszczenia oczekiwania. Pamiętaj zatem o dopasowaniu wystroju do wieku dziecka oraz jego zainteresowań. Możesz to zrobić wykorzystując dekoracje ścienne w pokoju dziecięcym. Jak samodzielnie  wykonać ciekawe dekoracje ścienne możesz zobaczyć tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge