Dieta pudełkowa – do pracy, jak znalazł!

Wybór drugiego śniadania do pracy – to jest dopiero wyzwanie! Z samego rana, gdy budzik w telefonie przestawiamy o jeszcze jedną drzemkę, jakoś trudno znaleźć czas na to, by zjeść pożywne śniadanie, a co dopiero mówić o przygotowaniu posiłku do pracy. Najczęściej kończy się tak, że kupujemy coś na szybko, po drodze, byleby zniwelować uczucie głodu, gdy do powrotu do domu jeszcze daleko. A przecież może być zdrowo, smacznie, a przy tym z dodatkowym kopem energetycznym!

Do pracy, ale jak? Jak znalazł!

Niezależnie czy pracujemy na jedną zmianę, czy też zmagamy się z systemem kilku zmian, każdego z nas dopadają w pracy kryzysy. Za mało śpimy, nieprawidłowo się odżywiamy, żyjemy w stresie i pośpiechu, a to owocuje owymi kryzysami podczas wykonywania zawodowych obowiązków. Jak to wygląda? Przychodzi taki moment, że oczy zaczynają się kleić, głowa już nie pracuje, koncentracja i pamięć pozostawiają wiele do życzenia. Sięgamy po szybką przekąskę, rzadko kiedy zdrową, a do tego potężny łyk, a nawet dwa, mocnej kawy. Efekty… na krótko.

Taki jadłospis, który zwykle obfituje w zbyt duże ilości cukrów lub tłuszczów, nie wspominając o chemii, jaką znajdujemy w kupnych produktach, powoduje gwałtowny wyrzut insuliny. Mamy zatem teoretycznie ciut więcej energii, ale na tak krótko, że już za chwilę powracamy do flegmatycznego wykonywania swojej pracy. Alternatywą, którą warto wdrożyć w przypadku zapracowanego trybu życia, jest dieta pudełkowa. Po prostu idealne – zdrowe, wartościowe posiłki, naprawdę smaczne, a przy tym pozwalające „obudzić się” i efektywnie realizować kolejne zadania, do końca swojej zmiany.

Lunch w pudełku

Dieta pudełkowa to o tyle wygodne rozwiązanie, że lunchu w pudełku do pracy nie musimy przygotowywać samodzielnie. Jeśli trudno uporać się z drzemkami z samego rana, które zabierają zbyt wiele czasu, by móc go przeznaczyć na przyrządzanie lunchu do pracy, zamówienie diety pudełkowej okazuje się rozwiązywać mnóstwo problemów.

Nie jest to kwestia tylko i wyłącznie oszczędności czasu. Przecież to nie z lenistwa zaprzestajemy dbać o zdrowe posiłki do pracy. Gdy brakuje snu, odpoczynku, a słowo regeneracja staje się nam wyjątkowo obce, zdecydowanie bardziej cenimy sobie dodatkowe minuty snu, aniżeli zdrowy jadłospis. Z dietą w pudełku, ale tą do pracy, można zatem liczyć na dostarczenie posiłku wprost pod wskazany adres. Ten posiłek zamawiamy w firmie cateringowej, dzięki czemu możemy liczyć na jego walory i smakowe, i zdrowotne. Lunch skomponowany na bazie świeżych, naturalnych produktów. Odpowiednia liczba kalorii, połączenia składników, które odpowiadają dziennemu zapotrzebowaniu na poszczególne substancje odżywcze pochodzące właśnie z jedzenia.

Co zyskujemy poza wspomnianym, zaoszczędzonym czasem? Wyeliminowanie uczucia głodu, chęci podjadania, usypiania i spadków koncentracji. Jemy zdrowo, mamy energię, by podołać zadaniom od szefa, a do domu wracamy uśmiechnięci. Smaczniej być nie może!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge