Flexy Gel i przedłużanie paznokci – krótki instruktaż

Flexy Gel i przedłużanie paznokci - krótki instruktaż

Coraz więcej pań chce mieć piękne i zadbane paznokcie. Zresztą, trudno się temu dziwić. W końcu sposoby na ich przedłużenie są coraz łatwiejsze i ogólnie dostępne. Przedłużać paznokcie można u kosmetyczki, manicurzystki albo samodzielnie. Dziś opowiem Wam, jak zrobić krok po kroku na własną rękę 🙂

Czego będziesz potrzebować? Przed rozpoczęciem pracy nad stylizacją paznokci przygotuj sobie: bloczek polerski, pilniczek, Flexy Gel, cleaner, primer, bazę, szpatułkę, pędzelek, płyn Slip Liquid, lakier do paznokci (hybrydowy lub klasyczny).

Zaczynamy!

Krok 1 – Przygotowanie płytki paznokcia

Zanim zaczniesz pracę nad przedłużaniem paznokci, musisz je odpowiednio przygotować. Należy pousuwać skórki z paznokcia, przy pomocy pilniczka spiłować go i nadać odpowiedni kształt, a następnie zmatowić jego płytkę.

Krok 2 – Cleaner i primer

W kolejnym etapie należy przemyć płytkę paznokcia cleanerem, a następnie użyć primera. Cleaner służy odtłuszczeniu płytki paznokcia oraz usunięciu zanieczyszczeń. Jego użycie jest konieczne, jeśli chcemy, by manicure zachował trwałość.

Jednym z najważniejszych preparatów przy stylizacji paznokci jest primer. Dzięki niemu zwiększa się przyczepność nanoszonej w kolejnym etapie bazy. Primera nie utwardza się w lampie, powinien sam wyschnąć na płytce. Primer nanosimy, zachowując milimetrowy odstęp od skórek.

Krok 3 – Baza

Przed nałożeniem na płytkę paznokcia Flexy Gelu, należy umieścić na nim bazę. Rozprowadzamy ją po całym paznokciu, a następnie utwardzamy w lampie LED przez 30 sekund i później w lampie UV przez 60 sekund. Bazą odpowiednią pod Elisium Flexy Gel jest Miracle Base Gel.

Krok 4 – Flexy Gel

Zanim zaczniesz nakładać Flexy Gel, musisz podłożyć szablon, który pozwoli na przedłużenie paznokcia. Niewielką ilość żelu wyciskamy na szpatułkę, a następnie przenosimy ją na płytkę paznokcia i rozprowadzamy za pomocą pędzelka. Przy formowaniu żelu należy posłużyć się
płynem Slip Liquid. Sam żel ma gęstą konsystencję i jest mało plastyczny. Użycie płynu jest konieczne, jeśli chcemy, żeby się dobrze rozprowadził. Wystarczy zanurzyć pędzelek w płynie. Inaczej żel może przywierać do pędzelka i być trudny w formowaniu.

Flexy Gel można formować dowolnie długo. Naniesiony na płytkę paznokcia sam nie wysycha, dlatego mamy wystarczającą ilość czasu, by nadać mu pożądany kształt. Dopiero kiedy cel zostanie osiągnięty, utwardzamy żel w lampie LED (60 sekund), a później w lampie UV (2 minuty).

Krok 5 – Zakończenie pracy z Flexy Gelem

Po utwardzeniu, paznokcie należy przemyć cleanerem. Na początku ich brzegi mogą być nierówne. Należy je opiłować, wyrównać i nadać ostateczny kształt.

Krok 6 – Lakier klasyczny lub hybrydowy

Na oczyszczone cleanerem paznokcie można nanosić lakier. Możesz stosować zarówno lakier klasyczny, jak i hybrydowy.

Przedłużanie paznokci za pomocą Flexy Gelu jest stosunkowo proste, choć początkowo może stwarzać trudności. Jeśli jednak odpowiednio się do niego przygotujesz, możesz przeprowadzić je samodzielnie w domu. To trwała metoda, która daje doskonałe efekty. Ostatecznie uformowane za pomocą żelu paznokcie prezentują się bardzo ładnie, co nie pozostaje bez wpływu na popularność tej metody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge