Lampa podłogowa w zastępstwie lampki biurkowej

Bóle głowy, „piasek” w oczach i zmęczenie, które przychodzi szybciej niż zwykle. Nierzadko są to efekty pracy lub nauki przy złym oświetleniu. Wybór lampek biurkowych jest ogromny. W czym zatem problem? Otóż kierując swoje kroki do sklepu czy też poszukując w sklepach internetowych, wybieramy wedle ulubionej stylistyki. Dopasowanie do aranżacji wnętrza jest ważne, ale równie ważną jest konstrukcja lampy, która ma nam zapewniać doskonałe warunki do pracy.

Niekoniecznie lampa biurkowa

W miejscu pracy i nauki zwykliśmy stawiać biurko, ewentualnie sekretarzyk. Do tego obowiązkowo lampka biurkowa. A gdyby tak zastąpić ją lampą podłogową? Może się okazać, że takie rozwiązanie jest korzystniejsze. Do tego daje ciekawy efekt aranżacyjny. Uzyskujemy charakter miejsca pracy, którego nie stworzymy ze zwyczajną lampką biurkową.

W małych pokojach czy niewielkich gabinetach, nie zawsze mamy miejsce na obszerne biurko. A przecież musimy tutaj zmieścić komputer, dokumenty, książki, sprzęt biurowy. Biurko służy nam bardzo często, jako miejsce na przechowywanie akcesoriów papierniczych. Ustawienie lampki biurkowej staje się wyzwaniem. Zamiast niej możemy postawić na lampę podłogową. Zdecydowanie bardziej funkcjonalną, ciekawie prezentującą się we wnętrzu i co najważniejsze, oszczędzającą miejsce na biurku.

Pod względem wystroju wnętrza ten typ oświetlenia możemy dopasować bez problemu. Nowoczesne lampy podłogowe doskonale sprawdzą się w przestrzeniach współczesnych. W aranżacjach minimalistycznych i surowych. Kolejno we wnętrzach urządzanych w stylu industrialnym. Klasyczne, kształtne, bez zbędnych zdobień mogą dopełnić miejsca pracy w pomieszczeniach tradycyjnych.

Jak ustawiać lampy podłogowe w okolicach biurka

Pod względem umiejscowienia lampy podłogowej trzymamy się tych samych zasad, jak w przypadku lampki biurkowej. Osoby praworęczne powinny mieć światło padające z lewej strony. Leworęczne – odwrotnie. Jeśli biurko i lampa ustawione są w kącie pomieszczenia, to wystarczy światła, by zapewnić komfort nauki i pracy przy biurku, a jednocześnie można optycznie powiększyć pomieszczenie. Gdy snop światła rozświetla kąt, wnętrze wydaje się bardziej przestronne.

W zależności od metrażu oraz ustawienia wszystkich elementów wyposażenia, lampa podłogowa może nie tylko dawać światło padające na biurko, ale i stanowić element dekoracyjny pomieszczenia. Spełniać rolę oświetlenia dodatkowego.

Źródło światła – liczba i rodzaj

Światło padające z lampy podłogowej powinno być nieco chłodniejsze. Taka barwa sprzyja koncentracji i skupianiu się na wykonywanych zadaniach. Poza tym nie męczy wzroku. Jedno źródło światła czy kilka? Jeśli wybrana lampa podłogowa ma oświetlać nie tylko miejsce pracy lub nauki, warto wybrać konstrukcję o kilku źródłach światła, najlepiej regulowanych niezależnie od siebie.

Choć rozmiarami lampa podłogowa znacznie przewyższa typowe oświetlenie biurkowe, staje się rozwiązaniem zdecydowanie bardziej funkcjonalnym. Do tego arcyciekawym pod względem aranżacji. To rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie praktyczne i piękne wykonania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge